poniedziałek, 30 maja 2016

Mamy już 5 tygodni

To jest już czas kiedy maluszki otrzymują swoje rodowodowe imiona oraz podejmowane są decyzje o wyborze szczenięcia przez oczekujące rodziny. Cześć szczeniaczków ma już swoje przypisane rodziny i dlatego z wielką przyjemnością przedstawiam maluszki wraz z ich rodzinami.


PIESEK 1 - FARO Egida Ateny - WOLNY
Wg afrykańskich wierzeń bóg nieba i wody. Jego zadanie polegało na okresowej kontroli wszechświata, powraca na ziemię co 400 lat, by sprawdzić czy wszystko dobrze funkcjonuje. Faro stworzył wodę, słowa, narzędzia, rolnictwo i połowy.
PIESEK 2 - FORSETI Egida Ateny - ZAREZERWOWANY dla Kasi i Tomka ze Szczecina
Wg mitologii germańskiej bóg sędzia, odpowiedzialny za wymierzanie sprawiedliwości, organizował zebrania bogów, rozstrzygał spory pomiędzy bogami i ludźmi.
PIESEK 3 - FREJ Egida Ateny - ZAREZERWOWANY dla Oli z Sosnowca
Wg mitologii germańskiej bóg płodności i urodzajów, opiekun elfów, bóg blasku słońca, mórz i wiatrów. Jego główną umiejętnością było panowanie nad siłą wiatru.
PIESEK 4 - FENIKS Egida Ateny - ZAREZERWOWANY dla Ani i Wojtka z Warszawy
Bajkowy ptak czczony w starożytnym Egipcie. Nie mógł się rozmnażać, gdyż był jedynym przedstawicielem swojego gatunku ale gdy czuł zbliżającą się śmierć budował sobie na drzewie gniazdo z magicznych traw, gdzie się usadawiał i spalał. Z jego prochów odradzał się kolejny feniks. Był symbolem nieśmiertelności duszy. 

SUCZKA 1 - FREJA Egida Ateny - ZAREZERWOWANA dla Natalii i Piotra z Warszawy
Bogini miłości, płodności i deszczu, była jedną z najbardziej czczonych bogiń w mitologi skandynawskiej. Posiadała magiczny płaszcz z piór, dzięki któremu zmieniała się w sokoła. Prowadziła powóz zaprzężony w dwa koty. Jest uosobieniem namiętnej miłości.

SUCZKA 2 - FLORA Egida Ateny - ZAREZERWOWANA dla Anity, Marka i Jana z Pucka
Czczona w starożytnym Rzymie gdzie na jej cześć odbywały się uroczystości, podczas których młode dziewczęta w tanecznym korowodzie pojawiały się na ulicach miasta. Bogini kwiatów i ogrodów, wiecznie młoda.Więcej zdjęć znajdziecie w galerii. 
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza