piątek, 27 maja 2016

Pierwszy spacer

Dzisiaj jest kolejny dzień pełen wrażeń, zarówno dla maluszków jak i dla mnie. Zabezpieczyłam ogródek tak aby zapewnić maluszkom pełne bezpieczeństwo i jak zawsze byłam pełna obaw jak zareagują na nowe otoczenie. Jestem z nich bardzo dumna, zniosły to bardzo dzielnie, nie było lamentów i wielkiego płaczu. Trochę wsparcia dała mama, trochę pancia i okazało się, że ten wielki świat nie jest taki straszny a jest nawet ciekawy.
Uwielbiam ten czas kiedy szczenięta są już na tyle duże aby bawić się na świeżym powietrzu, są wtedy takie wesołe i rozkoszne w tych swoich nieporadnych jeszcze ruchach, cieszą się każdym listkiem, patyczkiem czy trawką. Niedługo zaczną się prawdziwe gonitwy i przewalanki, oj będzie wesoło.

Zapraszam do galerii https://goo.gl/photos/rgYah2xkJjX8ZSUZ6


W tym tygodniu wprowadziłam maluchom do jadłospisu suchą karmę. Zdecydowałam się na karmę Happy Dog Baby Starter. Cieszę się, że maluchy dobrze na nią zareagowały, nie było problemów ze stolcem. Na ten moment szczenięta oprócz mleka mamy otrzymują dwa razy dziennie Barfa czyli surowe mięso (kurczak lub cielęcina) z warzywami i owocami oraz jeden raz dziennie namoczona w wodzie sucha karma. Kiedy skończą 6 tygodni karmę zmienię na Happy Dog Baby Grainfree i tą karmę będą mogły jeść aż do ukończenia 1-wszego roku życia. 

2 komentarze: